Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 1259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice „zagrały” na 42 tysiące!

Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice „zagrały” na 42 tysiące!
Fot. użyczone
No i mamy kolejny rekord w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świebodziczanie podarowali w tym roku na ratowanie życia i zdrowia wcześniaków oraz ich mam kwotę ponad 42 tysięcy złotych.

- To fantastyczne, jak wielkie serca mają mieszkańcy Świebodzic, z roku na rok kwota ze zbiórki rośnie, to cudowne – powiedziała nam zmęczona, ale szczęśliwa Zofia Marek, szefowa sztabu.

Orkiestra, jak co roku, grała w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mieszka Starego. XX Finał WOŚ rozpoczął się o godzinie 12.00 a potrwał do 20.00, by zakończyć się tak jak w całym kraju, Światełkiem do nieba.

120 wolontariuszy kwestowało na ulicach i w hali, zbierając pieniądze do puszek. A w hali i wokół niej działo się mnóstwo atrakcji: były występy dzieci z przedszkoli i szkół w mieście, stoiska z pysznościami za grosik, porady lekarskie za serduszko, warsztaty teatralne i plastyczne, wystawy szkół, pokazy pierwszej pomocy przedlekarskiej i wiele innych. Na zewnątrz obiektu czekała kolejna niespodzianka – Militarna Wioska przygotowana przez Muzeum Broni z Witoszowa i Moto Weteranów z Wałbrzycha. Można tu było obejrzeć i zrobić sobie zdjęcia z wojskowymi maszynami, a do tego skosztować pyszną, wojskową grochówkę.

Nie zabrakło także muzycznych gwiazd, w tym roku publiczność bawili SoloFenomenal i Fragnatic. Gwoździem programu była oczywiście licytacja, na której pojawiły się m. in. piękne grafiki świebodziczanina Jana Palichleba, dukaty świebodzickie, parasol szczęścia i wiele innych, fantastycznych przedmiotów podarowanych przez sponsorów i przyjaciół orkiestry.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group