Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzickie Dinozaury

Niedziela, 7 lipca 2024, 9:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2024, 13:55
Autor: red
Świebodzice: Świebodzickie Dinozaury
Fot. UM Świebodzice
Nieformalne Stowarzyszenie Dinozaurów spotyka się co roku w każdą pierwszą sobotę lipca od 31 lat. Stowarzyszeniem zarządza Prezes Stanisław Korczakowski wraz z Benedyktem Kowalskim i Ryszardem Mazurkiewiczem. Założone przez mężczyzn urodzonych i wychowanych w dzielnicy Pełcznica, które powstało z potrzeby utrzymania więzi między dawnymi mieszkańcami.

Nazwa "Dinozaury" odnosi się do wymogu wiekowego, do grupy można dołączyć dopiero po ukończeniu 40 lat. W ciągu tych trzech dekad wielu członków stowarzyszenia przeniosło się do innych miast w Polsce i za granicą, jednak co roku przybywają na spotkanie, by podtrzymać więzi. Na tegorocznym spotkaniu, które odbyło się 6 lipca, obecni byli członkowie z Polski, a także m.in. Niemiec, Holandii i Grecji.

Od czterech lat członkiem grupy jest także Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, który obecny był na spotkaniu. Stowarzyszenie liczy ponad 50 członków i jest otwarte na nowe osoby, nie tylko z Pełcznicy. Obecnie do grupy dołączają już przedstawiciele drugiego pokolenia czterdziestolatków, kontynuując tradycję swoich rodziców. Stowarzyszenie Dinozaurów jest niezwykłym przykładem, jak silne mogą być więzi między ludźmi, nawet po wielu latach i mimo odległości. Spotkania te są dowodem na trwałość przyjaźni oraz wspólnoty, która przez ponad trzy dekady potrafiła przetrwać zmieniające się okoliczności życiowe jej członków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group