Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Święta na drogach Dolnego Śląska

Czwartek, 27 grudnia 2012, 10:29
Aktualizacja: 0:47
Autor: red.
Dolny Śląsk: Święta na drogach Dolnego Śląska
Fot. archiwum
Za nami świąteczny czas. Podczas ostatnich sześciu dni kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W okresie tym doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań mimo wielu apeli o trzeźwości zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących. Liczby te są jednak mniejsze od tych z ubiegłego roku. Widać, że jeździmy bezpieczniej.

Analizując statystyki można zaobserwować, że kierowcy na drogach naszego województwa jeździli ostrożniej niż w roku ubiegłym, a to z kolei przełożyło się ilość zdarzeń drogowych. W ciągu ostatnich sześciu dni doszło w sumie do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych – te liczby są mniejsze od tych z zeszłego roku. Niestety mimo wielu apeli o trzeźwość w ramach prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 108 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich najbliższych.

Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Brakiem odpowiedzialności wykazała się również obywatelka Niemiec, która mając ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie przewoziła swoją sześcioletnią córkę.

Dla policjantów okres świąt to czas wzmożonej pracy. Kilkuset więcej funkcjonariuszy niż, na co dzień pełniło służbę na drogach naszego województwa. Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość i stan trzeźwości kierujących, ale też stosowanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów.

W ciągu trzech dni świątecznych dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 1773 interwencje. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 105 podejrzanych. Ponadto w ręce policjantów wpadło 35 poszukiwanych, w tym 2 to osoby nieletnie. Na Dolnym Śląsku doszło w tym czasie do 13 wypadków drogowych. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group