Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 714
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zebrzydów: Świetlica w Zebrzydowie będzie wyremontowana

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 11:18
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Zebrzydów: Świetlica w Zebrzydowie będzie wyremontowana
Fot. UG Marcinowice
Wiosną Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych wraz z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dokonały wizytacji na świetlicach wiejskich w gminie Marcinowice.

Oceniały je pod względem stanu technicznego i potrzeb remontowych budynków. Zgodnie z wnioskiem komisji, świetlica wiejska w Zebrzydowie została zamknięta. Jej zły stan techniczny nie pozwala na dalsze funkcjonowanie. Dlatego została szybko podjęta decyzja o remoncie budynku.

Gmina Marcinowice złożyła wniosek w ramach Programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi i otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000, 00 zł. Wartość całego zadania wynosi 74 833,70 zł.

15 lipca wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski i skarbnik gminy Anna Czernicka odebrali z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej oraz dyrektora Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Pawła Czyszczonia umowę o przekazaniu środków finansowych na remont świetlicy w Zebrzydowie. Obecnie przygotowywane jest zapytanie ofertowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group