Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Świetlica wiejska w nowej odsłonie

Piątek, 24 października 2014, 12:00
Aktualizacja: 12:00
Autor: red.
Wierzbna: Świetlica wiejska w nowej odsłonie
Fot. UM Żarów
Powoli dobiegają końca prace remontowe na świetlicy wiejskiej w Wierzbnej. Zostały wymienione instalacje oraz posadzki. Świetlica zyskała również trzy nowe klimatyzatory. Choć to koniec prac przewidzianych w projekcie, mieszkańcy Wierzbnej postanowili jednak na tym nie zaprzestawać.

- Nasza świetlica wymagała remontu. Posadzka, która do niedawna straszyła swoim wyglądem i unosiły się na niej tylko tumany kurzu będzie w końcu błyszczeć. A dzięki nowym klimatyzatorom, które są urządzeniami wielofunkcyjnymi nie będzie nam ani zbyt duszno, ani zbyt zimno. Teraz przed nami najprzyjemniejszy etap modernizacji świetlicy. Planujemy pomalować ściany obiektu i uporządkować przyległy do niej teren - mówi Zuzanna Urbanik, radna Rady Miejskiej i mieszkanka Wierzbnej.

Na remont świetlicy wiejskiej w Wierzbnej gmina pozyskała dodatkowe środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Przy kwocie 58.777, 41 tysięcy złotych, która została przeznaczona na prace remontowe to prawie 30 tysięcy złotych dofinansowania. - Świetlice wiejskie to najważniejsze miejsca, wokół których skupiona jest aktywność społeczna mieszkańców. Takie inwestycje cieszą, bo przynoszą korzyści całej wiejskiej społeczności. Co roku finansujemy remonty świetlic wiejskich ze środków z naszego budżetu, ale również dzięki skutecznie pozyskiwanym środków zewnętrznych - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

W większości takich przypadków, pracom remontowym na terenie wsi towarzyszy społeczne zaangażowanie. Nie zabrakło go również wśród mieszkańców Wierzbnej. - Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy od samego początku angażowali się w remont naszej świetlicy. Przed nami jest jeszcze trochę pracy, ale teraz będzie już, jak to mówią " z górki" - cieszy się Zuzanna Urbanik z Wierzbnej.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group