Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Świetlica z nową kotłownią w Goczałkowie

Poniedziałek, 3 lutego 2014, 7:25
Autor: red.
Goczałków: Świetlica z nową kotłownią w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
Rozpoczęła się kolejna inwestycja wiejska jaką jest remont, przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Goczałkowie.

Dzięki tej inwestycji następna świetlica w gminie Strzegom zyska na wizerunku. Prace przebiegają na różnych płaszczyznach. W sali widowiskowej ostanie wykonany kasetonowy sufit podwieszany, dzięki czemu będzie się ogrzewać mniejszą powierzchnię , zaś ściany i sufity zostaną pomalowane farbami lateksowymi.

Jednak najbardziej cieszy mieszkańców wsi budowa kotłowni wraz z kotłem na eko-groszek i instalacją c.o. - W sali głównej zostanie zamontowane ogrzewanie nagrzewnicami, a w pozostałych pomieszczeniach- instalacja grzejnikowa - informuje Stefan Dudyk, sołtys wsi i dodaje - Kotłownia w świetlicy jest nam potrzebna co najmniej od 3 lat. Dotychczas ogrzewaliśmy świetlicę nagrzewnicami elektrycznymi, ponieważ pękł nam piec. Energia jest droga i nigdy nie osiągnęliśmy właściwej temperatury. Teraz będzie inaczej, będzie zrobione nowe centralne ogrzewanie, nowa kotłownia, a w dużej sali będzie cieplej, bo obniżymy sufit. Zostaną zamontowane nagrzewnice nawiewne, bardzo ekonomiczne. Myślę, że już za miesiąc będziemy oglądać efekty prac.

Obecnie trwają roboty rozbiórkowe zejścia zewnętrznego do piwnicy, likwidacja istniejącej kotłowni i wykopy pod fundamenty nowej kotłowni.

W harmonogramie prac ujęto m.in.: wykonanie instalacji kanalizacji deszczowej dla odwodnienia budynku świetlicy, instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, instalacji p.poż. , elektrycznej i odgromowej.

Prace wykonuje Konsorcjum Firm - P.P.H.U. PIROBUD Patryk Robak oraz PIROBUD Sp. z o.o. z Wałbrzycha. Koszt wykonywanych prac wynosi 237 386,36 zł.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group