Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Świetlice dla każdej wsi

Piątek, 2 maja 2014, 10:58
Aktualizacja: 11:00
Autor: red.
Żarów: Świetlice dla każdej wsi
Fot. UM Żarów
W Pyszczynie, Gołaszycach i Bożanowie powstaną trzy nowe świetlice wiejskie. Budowa obiektów w tych miejscowościach rozpocznie się już w maju. Są to trzy ostatnie wsie, na terenie których brakowało takich miejsc. Świetlice mają być gotowe początkiem jesieni. –Nowe obiekty, które wybudowane zostaną od podstaw w tych miejscowościach będą miały ponad 106 m2 powierzchni użytkowej.

Wyposażone zostaną w przedsionek, salę, zaplecze kuchenne oraz toalety, w tym również przeznaczone do użytku osób niepełnosprawnych. Zgodnie z harmonogramem, prace przy budowie domków drewnianych, które pełnić będą funkcję świetlic wiejskich przewidziane zostały do końca września - wyjaśnia Cezary Sadowski z PHU "DEK-BUD" Michalska Iwona - firmy, która wygrała przetarg na realizację tego zadania inwestycyjnego.

Nowe placówki wiejskie służyć będą mieszkańcom wsi. To oni zadecydują, w jaki sposób obiekty będą zagospodarowane i jak będą wyglądać. - Procedury związane z pozwoleniem na budowę, przyjęciem wniosku, a następnie wyłonieniem wykonawcy trwały długie miesiące. Podpisaliśmy umowę z firmą, która w pierwszej kolejności rozpocznie budowę nowego obiektu w Bożanowie. Z siedemnastu miejscowości w naszej gminie, Pyszczyn, Bożanów i Gołaszyce są jedynymi, które nie posiadają wiejskich świetlic. Mam nadzieję, że każdy sołtys i każda Rada Sołecka będą te obiekty wykorzystywać w odpowiedni sposób - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Budowa świetlic wiejskich jest współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Kwotę 148.500 tysięcy złotych gmina pozyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 "Odnowa i rozwój wsi". Całkowity koszt zakupu nowych świetlic wyniesie ponad 817 tysięcy złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group