Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Święto dyni

Środa, 6 października 2021, 13:41
Autor: red
Wierzbna: Święto dyni
Fot. UM Żarów
Kolorowe i różnokształtne dynie jednoznacznie określały, czego dotyczyło święto, które odbyło się w sobotę, 2 października w Wierzbnej.

Święto Dyni, które otworzyli burmistrz Leszek Michalak, radna Zuzanna Urbanik oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie cieszyło się dużym zainteresowaniem, również przyjezdnych z daleko gości.

Było kolorowo, smacznie i pachnąco. Mogliśmy zakosztować dyniowych przysmaków przy wspaniałych muzycznych chwilach zespołu Ireny Salwowskiej. Wiele atrakcji czekało również na wszystkie dzieci: ekowarsztaty, ekobiżuteria, sadzenie krokusów i tulipanów, przejażdżki kucykami.

Stoiska przygotowane przez Electrolux Poland, KGW i OSP Wierzbna tłumnie przyciągały uczestników święta dyni. Każdy znalazł coś dla siebie! Nie zabrakło konkursu na najcięższą dynię, w którym zwyciężył pan Patryk Kulik z dynią ważącą 35 kg. Najsmaczniejszy chleb dyniowy upiekła pani Katarzyna Synówka, natomiast najlepsze przebranie dyniowe przygotowali Patryk Synówka wśród dzieci, a wśród dorosłych pani Marta Bryk. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Electrolux Poland, SmartWork, AMS Świdnica.

– Na czym polega fenomen tego święta? Czy to zależy od miejsca? Od ludzi? Od atrakcji? Czy może wszystko razem sprawia, że Święto Dyni cieszy się taką dużą popularnością? To jest zdecydowanie impreza inna niż wszystkie. Tutaj łączą się smaki, zapachy, kolory. Zawsze jest ekologicznie, naturalnie i oryginalnie. Tu każdy czuje się swobodnie, bo tutaj czas płynie inaczej. Niezaprzeczalnie to była cudowna, ciepła i bardzo słoneczna sobota. Nasze podniebienia rozpieszczały niezliczone dyniowe smakołyki, a jesienna słoneczna aura koiła nasze zmysły – mówi Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Organizatorzy 6. Święta Dyni składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i partnerom tegorocznej edycji: Electrolux Żarów, Smart Work Construction, Smart Work Sp. z o.o., AMS Świdnica, Stajnia Wierzbna – Biały Las, Gmina Żarów, Radio Sudety 24, OSP Wierzbna, Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbna, mieszkańcy Wierzbnej, Żarowska Izba Historyczna, Dyniowy Zakątek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group