Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto Misia u przedszkolaków

Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: red
Żarów: Święto Misia u przedszkolaków
Fot. użyczone
Dnia 25 listopada 2011 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia.

Dzieci w tym dniu z wielką radością przybyły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela, nic dziwnego więc, że placówka zamieniła się w „Krainę Pluszowych Misiów”. Były te całkiem malutkie misie, które nosimy w kieszeni czy też te wielkie, które trudno jest objąć. Czy wreszcie te sławne misie, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek i Miś Yogi.
Tak uroczysty dzień nie mógł obejść się również bez wspaniałej zabawy przy muzyce. Przedszkolaki zaprosiły swoje misie do tańca w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”, po czym zaprezentowały swoje zdolności, rozwiązując łamigłowki przygotowane przez pania Dorotę Górę. Widać było, że przedszkolna impreza przyniosła wiele radości najmłodszej społeczności placówki, ale również nauczycielom, którzy nie kryli swojej sympatii do tej zabawki. Takie uroczystości, choć przygotowywane w wąskim gronie, jednoczą wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze, które po raz pierwszy w tym roku przekroczyły przedszkolny próg i nie są jeszcze oswojone z tak dużą publicznością.
Spotkanie poświęcone najpopularniejszej przytulance 28 listopada 2011 roku zorganizowali także pracownicy Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego w Żarowie. Dzieci z odziałów zerówkowych przywitała pani Barbara Cholewa, zapraszając ich do wspólnej zabawy. Były najpiękniejsze bajki o misiach, wierszyki, piosenki oraz portrety, aby potwierdzić, że rzeczywiście pluszowe misie to najlepsi przyjaciele. Dzień ten jednocześnie był również dobrą okazją do promocji czytelnictwa i zachęcenia do sięgania po radosne książki. Nic dziwnego, przecież - „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group