Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święto pieczonego ziemniaka

Sobota, 5 listopada 2011, 12:20
Aktualizacja: 12:21
Autor: UM Żarów
Żarów: Święto pieczonego ziemniaka
Fot. użyczone
Ziemniak – to on był głównym bohaterem imprezy, która w czwartek 3 listopada odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, a której organizatorkami były nauczycielki oddziału zerówkowego panie: Wioletta Dziedzic, Joanna Karpińska i Małgorzata Wojewodzic.

Święto pieczonego ziemniaka stało się już tradycją i co roku w naszych gminnych placówkach oświatowych docenia się walory tego smacznego warzywa. Na szkolną zabawę, na którą zapraszali dzieci z zerówki oraz specjalny gość uroczystości „Groszek” tłumnie przybyli rodzice oraz dyrektorki szkoły: Urszula Rurarz oraz jej zastępczyni Wioletta Piotrowska. Dzieci zaprezentowały swoje talenty recytatorskie przedstawiając ciekawe wiersze o ziemniaku oraz wokalne w rytm wesołej i skocznej muzyki.

Oprócz wspaniałych występów dzieci, organizatorzy przygotowali dla nich różne konkursy, a wśród nich: rysowanie ziemniaka i podobizny gościa specjalnego „Groszka” oraz noszenie ziemniaków na łyżce. W nagrodę za udział w konkursach „Groszek” podarował wszystkim dzieciom kolorowe smycze, baloniki oraz długopisy.

A zgodnie z ludowym przysłowiem: „Na Świętej Tekli ziemniaki będziem piekli” nie obyło się bez ogniska i pieczenia ziemniaków. Atmosfera więc podgrzewana była przez rozpalone ognisko, a jeszcze bardziej unoszący się w powietrzu zapach pieczonych ziemniaczków.
W myśl zasady: „Warzywa jemy – zdrowo rośniemy” spotkanie zakończyło się wspólną degustacją przepysznej zupy oraz pieczonych ziemniaków.

(Magdalena Pawlik UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group