Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno/Pożarzysko: Święto Pieczonego Ziemniaka w Kalnie i Pożarzysku

Wtorek, 16 października 2018, 17:58
Autor: red
Kalno/Pożarzysko: Święto Pieczonego Ziemniaka w Kalnie i Pożarzysku
Fot. UM Żarów
Wspólne zabawy, pieczenie kiełbasek przy ognisku, ziemniaczane konkursy i przejażdżki wozem strażackim. Tradycyjnie jak co roku mieszkańcy wsi organizują Święto Pieczonego Ziemniaka. We wspólnym pikniku uczestniczą jak zawsze całe rodziny.

Wspaniałą zabawę dla mieszkańców przygotowali mieszkańcy Kalna. Organizatorem ziemniaczanego święta były także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna, które zadbały o to, aby na stołach nie brakowała ziemniaczanych przysmaków.
- Atrakcji było co niemiara. Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o swojskie jadło. Nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaków, starodawnej prażonki z cebulką, boczkiem, kapusty i ziemniaków, a to wszystko zapieczone w kociołku nad ogniskiem, swojskiej kaszanki, kiełbaski, domowego chleba ze smalcem i ogórkiem, wspaniałych ciast, sałatek i owoców. Zabawa była bardzo udana, rozmowom i żartom nie było końca. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nasi mieszkańcy postarali się, aby uczestnicy wspólnej zabawy nie narzekali na nudę. Będzie co wspominać - mówi Ewa Wołek z Kalna.

Po raz pierwszy na terenie swojej wsi Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowali także mieszkańcy Pożarzyska. Pomysłodawcą imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Pożarzyska.
- Strażacy przygotowali dla mieszkańców wspaniałą zabawę, przy ognisku pieczenie kiełbasek i oczywiście ziemniaków. Dla naszych najmłodszych, zamki dmuchane i przejażdżki wozem strażackim. Dla najmłodszych mieszkańców naszej wsi strażacy zorganizowali konkurs na najładniejszą figurkę z ziemniaka. Żony strażaków przygotowały słodki poczęstunek w postaci ciast. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zabawy - mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group