Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Święto sołtysa w gminie Marcinowice

Czwartek, 15 marca 2018, 15:48
Autor: red
Marcinowice: Święto sołtysa w gminie Marcinowice
Fot. UG Marcinowice
W Gminie Marcinowice sołtysi swoje święto obchodzili 12 marca 2018 r. podczas uroczystej narady sołtysów w sali narad urzędu.

Funkcja sołtysa jest ważnym zadaniem, dlatego cennym jest, aby dostrzec i podziękować sołtysom za ich prace i zaangażowanie. W Gminie Marcinowice jest 19 sołectw i każde ma swojego włodarza.

Podczas uroczystej narady, która odbyła się 12 marca br. w sali narad urzędu, Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski podziękował wszystkim sołtysom za ich szczególną funkcję
- Szanowni sołtysi! Sołectwo, jest jednostką pomocnicza gminy, a sołtys przedłużoną władzą wójta na terenie poszczególnych miejscowości. Od 2010 r. sołectwa zostały uzbrojone również we władzę w postaci Funduszu Sołeckiego, którym sołectwo może zarządzać. Przy okazji Waszego święta chciałem serdecznie podziękować za Waszą codzienną pracę, często przez niektórych niedocenianą. Dziękuję również za bezpośrednie, bieżące kontakty ze mną w sprawach najistotniejszych. Dziękuję za współpracę w imieniu swoim, kierowników i pracowników referatów. Życzę w dalszym ciągu dobrej, owocnej pracy, życzę uznania wśród mieszkańców, zdrowia i pomyślności. Problemy zawsze są, ale życzę, żeby były niewielkie i abyście się z nimi skutecznie zmagali - mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Sołtysi otrzymali w prezencie długopisy z grawerem herbu Gminy Marcinowice.

Podziękowania i życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema wręczając drobny wielkanocny upominek.

– Funkcja sołtysa ma wieloletnia tradycję, sołtys ma również swój dzień 11 marca i należy go godnie i uroczyście uczcić. Dlatego w imieniu własnym i Radnych Rady Gminy Marcinowice składam wszystkim paniom i panom sołtysom oraz radom sołeckim wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Życzę wytrwałości i odwagi w rozwiązywaniu trudnych zadań, realizacji waszych planów i pomysłów w działalności sołeckiej oraz dobrej współpracy z mieszkańcami. Niech Wasza praca dostarczy Wam wiele satysfakcji i będzie źródłem uznania społecznego - mówiła przewodnicząca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group