Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych

Czwartek, 19 maja 2016, 6:40
Autor: opr. red.
Żarów: Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych
Fot. www.um.zarow.pl
Z okazji urodzin Papieża – Świętego Jana Pawła II, przypadających w dniu 18 maja oraz 40–lecia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, została zorganizowana przez GCKIS wystawa pn. "Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych" ze zbiorów Marka Wąsowskiego.

W piątek, 13 maja wystawę uroczyście otworzył ksiądz Tomasz Krupnik. Wystawa składa się z siedmiu plansz, które przedstawiają kolekcję wszystkich znaczków wyemitowanych przez Pocztę Polską. Poszczególne plansze zatytułowane są: Pielgrzymki JPII do Polski, Rocznice urodzin, Znaczki okolicznościowe, Znaczki ze świata oraz Śladami Karola Wojtyły. - Wystawa zawiera również znaczki wydane wspólnie przez Pocztę Polską oraz Pocztę Watykanu. Szczególnie cennym okazem jest srebrny znaczek z wizerunkiem Papieża wyemitowany z okazji Jego urodzin. Ponadto znajduje się unikatowy bloczek znaczków z wizerunkiem świętych papieży - Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Ciekawostką jest arkusz znaczków wydanych z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie - mówi Marek Wąsowski.

Ponadto w zbiorach znajduje się obrazek z wizerunkiem Św. Jana Pawła II wraz z relikwią. - Pan Marek otrzymał go z Watykanu od ks. Sławomira Odera, który był odpowiedzialny za proces beatyfikacyjny Naszego Papeża. Odwiedzający wystawę otrzymali okolicznościową kartkę ze stemplem z okazji 40 - lecia GCKiS. Następnie wystawa została przewieziona na plebanię Kościoła pw. NSPJ w Żarowie. W niedzielę obejrzało ją około 300 osób, które licznie przybyły na plebanię na zaproszenie ks. dziekana Piotra Ważydrąga. Obecnie wystawa znajduje się w Bibliotece Publicznej w Żarowie i będzie można ją oglądać do końca maja. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia tej unikatowej kolekcji - dopowiada dyrektor biblioteki w Żarowie Stanisława Biernacka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group