Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sylwester przebiegł spokojnie

Czwartek, 2 stycznia 2014, 7:43
Autor: red.
Dolny Śląsk: Sylwester przebiegł spokojnie
Fot. archiwum
Sylwestrowe zabawy we Wrocławiu przebiegły spokojnie. Na terenie miasta oraz regionu, nie odnotowano podczas tej szczególnej nocy żadnych poważniejszych zdarzeń. Spokojnie było także na dolnośląskich drogach. W ciągu doby, na przełomie sylwestra i nowego roku, odnotowano w regionie 7 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął. Zatrzymano natomiast 31 nietrzeźwych kierujących. Nad bezpieczeństwem czuwali dolnośląscy policjanci.

Podczas sylwestra we Wrocławiu nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń, zbiorowych zakłóceń porządku publicznego i zbyt wielu incydentów z fajerwerkami. Policjanci interweniowali głównie wobec nietrzeźwych uczestników imprez, którzy po przeholowaniu z alkoholem, m.in. nie doczekali przywitania nowego roku. Ponadto zatrzymano 1 osobę, podejrzaną o naruszenie nietykalności cielesnej jednego z pracowników służb porządkowych.

W sylwestrową noc policjanci realizowali swoje zadania na wrocławskim Rynku, w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta. Służbę pełnili funkcjonariusze zarówno mundurowi, jak i po cywilnemu. Nad bezpieczeństwem bawiących się, czuwali policjanci pionów - prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu udzielili też policjanci Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze patrolowali Rynek, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do centrum, a także wrocławskie dzielnice. Działania policji koordynował specjalnie powołany Sztab Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Bezpośredni teren imprezy – Koncertu Sylwestrowego, zabezpieczała służba ochrony wynajęta przez organizatora oraz Straż Miejska.

Więcej policyjnych patroli było nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach. Od wtorku (31 grudnia) godziny 15.00 do środy (01 stycznia) godziny 11.00, na dolnośląskich drogach odnotowano 7 wypadków, w których rannych zostało 10 osób. Nikt w tych wpadkach nie zginął. Policjanci zatrzymali 31 osób, które niestety, pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group