Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 15:59
Aktualizacja: 16:02
Autor: red
Świebodzice: Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Fot. OSiR ŚWIEBODZICE
Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc tradycyjnie zamykają kalendarz imprez sportowych w Świebodzicach.

Od 2014 r. Organizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Bona Fide i OSiR Świebodzice Sp. z o.o. dostarczają wiele emocji w starym roku i dają motywację do ciężkiej pracy w Nowym Roku. Tegoroczna edycja była pełna takich emocji za sprawą bicia życiowych rekordów, ale także niestety kontuzji.

Zawody otworzył Marek Jakubina – Radny Miasta Świebodzice. W zmaganiach wzięło udział 38 zawodników. Przyjechały do nas ekipy z Poznania, Krakowa, Katowic, Bytomia, Legnicy, Lubina, Złotoryi, Międzylesia, Strzelec Opolskich, Lądka Zdrój i oczywiście Świebodzic. Mistrzowie Świata, Europy i Polski.

Zawodniczki (niestety w tym roku tylko jedna) i zawodnicy byli podzieleni na 6 kategorii: kobiety, juniorzy (od 14 do 16 lat, od 16 do 17 lat), seniorzy do 75 kg, seniorzy do 90 kg, seniorzy powyżej 90 kg oraz weterani powyżej 40 roku życia. W tych kategoriach wygrywał ten, który wycisnął największy ciężar. Wśród seniorów wyłoniliśmy także mistrza w kategorii OPEN (wg. Formuły Wilks’a). Najcięższy dźwignięty ciężar w czasie zawodów to aż 230 kg. Dokonał tego podobnie jak w roku ubiegłym Krzysztof Bałys.

Zawody prowadził Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, a sędzią głównym zawodów był Mateusz Brzuchacz – instruktor kulturystyki w siłowni OSiR Świebodzice Sp. z o.o. oraz członek Stowarzyszenia Bona Fide.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group