Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szachowa noc

Wtorek, 19 października 2010, 13:14
Aktualizacja: 13:17
Autor: MDvR
Żarów: Szachowa noc
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Miniony weekend, a konkretnie noc z soboty na niedzielę upłynęła pod kątem szachów. W Żarowie rozegrano bowiem już dwunasty Nocny Maraton „Blitz 2010”.

W turnieju przeprowadzonym pod honorowym patronatem Grzegorza Antkowiaka wzięło udział 68 zawodników i zawodniczek z terenu całego kraju, jak i z zagranicy. Zmagania szachistów rozpoczęły się w sobotę od 19.00, a zakończyły w niedzielę około 8.00 rano. W kategorii open wygrał już po raz trzeci Paweł Jaracz z AZS-u Lublin, wyprzedzając Łukasza Ciborowskiego (Pasjonat Dankowice), czterokrotnego zwycięzcę żarowskiej imprezy. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Kowalczykowi z Opola.

W kategorii kobiet wygrała Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław), w juniorkach starszych – Sylwia Lubońska (WOK EN Wałbrzych), juniorzy starsi – Przemysław Borowski (Goniec Żarów), juniorzy młodsi – Dawid Mozol (Goniec Żarów), najlepszy zawodnik z terenu gminy Żarów – Damian Daniel (Goniec Żarów), najlepszy zawodnik klubu Goniec Żarów – Zbigniew Zieliński, najlepszy zawodnik reprezentujący powiat świdnicki – Krzysztof Jasik. Najmłodszym zawodnik turnieju był Michał Makuch, broniący barw Gońca Żarów, najstarszym z kolei Wiktor Milewski z Legnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group