Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1077
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szczepienia w Żarowie

Sobota, 26 czerwca 2021, 11:23
Autor: red
Żarów: Szczepienia w Żarowie
Fot. UM Żarów
Dane statystyczne szczepień przeciw COVID–19 na poziomie gmin można śledzić w serwisie https://www.gov.pl/web/szczepienia–gmin. W gminie Żarów dotychczas w pełni zaszczepionych jest 3083 mieszkańców, przynajmniej jedną dawką zaszczepiło się 4711 mieszkańców, co stanowi 25%. Zaszczepiono 157 osób w wieku 12–19 lat.

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne i bezpłatne. Przypominamy, że dla mieszkańców gminy Żarów, mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień w Żarowie, został uruchomiony telefon kontaktowy do koordynatora – 603 740 464 i 74 30 67 367 pod którym można zgłaszać prośbę o zapewnienie transportu do punktów szczepień. Infolinia dedykowana jest seniorom i osobom niepełnosprawnym o ograniczonej mobilności i czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Seniorzy, którzy nie mogą dojechać do punktu szczepień we własnym zakresie mają możliwość korzystania z nieodpłatnej pomocy strażaków z jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Żarów. Akcja prowadzona jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Żarowie. Na terenie gminy Żarów punkt szczepień zorganizowany jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicus” przy ul. Armii Krajowej 56.

- Docieramy z informacjami na temat szczepień do mieszkańców naszej gminy w każdy możliwy sposób. Ulotki o szczepieniach zostały rozdysponowane na terenie całej gminy Żarów. Trafiły do wszystkich jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych. Zostały także rozpowszechnione wśród sołtysów gminy Żarów. W ramach trwającego obecnie Narodowego Spisu Powszechnego zorganizowaliśmy mobilne punkty spisowe na terenie wsi, podczas których również informowaliśmy mieszkańców o szczepieniach – mówi Michał Domański koordynator gminy ds. szczepień w Urzędzie Miejskim w Żarowie.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

● zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 (do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego)

● za pośrednictwem platformy pacjent.gov.pl

● wyślij wiadomość o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer 880 333 333. W odpowiedzi otrzymasz instrukcję dotyczące kolejnych kroków

● jeśli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień skontaktuj się z nim. Mapę punktów znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group