Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szczypiorniści „trójki” zagrają w finale Dolnego Śląska

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 16:00
Aktualizacja: 16:02
Autor: MDvR
Świdnica: Szczypiorniści „trójki” zagrają w finale Dolnego Śląska
Fot. użyczone
Kolejny znaczący sukces zapisali na swoim koncie młodzi piłkarze ręczni reprezentujący Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, którzy okazali się najlepsi w finałowym turnieju strefy wałbrzyskiej.

Chłopcy trenujący od trzech lat w naszej szkole piłkę ręczną pod okiem trenerów Krzysztofa Terebuna i Marka Mrugasa odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. 3 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum nr 3 odbyły się rozgrywki strefy wałbrzyskiej w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych, w których świdnicka drużyna pokonała chłopców z: Gimnazjum nr 1 z Bystrzycy Kłodzkiej, Gimnazjum nr 1 z Dzierżoniowa, Gimnazjum Publicznego w Ziębicach. Ta wygrana pozwoliła nam na awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 19 kwietnia – opowiada Jolanta Giergiczna- Siwkin, dyrektor szkoły.

W finale tym wezmą udział 4 najlepsze gimnazja w województwie, zwycięzcy swoich stref (wałbrzyskiej, wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej). Gospodarzem finału będzie zwycięzca strefy legnickiej. Drużyna w składzie: Mateusz Kuchciński, Rajmund Śledziak, Oskar Ingram – Marcin Mieczkowski (14), Paweł Szymański (7), Patryk Szymański (6), Dominik Rachwał (5), Kamil Rymsza (4), Maciej Panek (1), Michał Woźny (1), Bartek Niedźwiecki, Patryk Somala, Konrad Moneta, Patryk Starosta, Jakub Matacz w półfinale pokonała zespół z Ziębic 17:8, a w finale – Bystrzycę Kłodzką 21:18. Marcin Mieczkowski został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny Gimnazjum nr 3.

Ich zwycięstwa sprawiają, że praca trenerów i całego gimnazjum nabiera głębszego znaczenia. Pragnę podziękować Iwonie Rosłońskiej i Markowi Mrugasowi i Krzysztofowi Terebunowi za ich pracę w kształtowaniu postawy uczniów i motywowaniu ich do zwycięstwa. Nie ukrywam, że wraz ze swoją kadrą nauczycielską liczę na kolejne sukcesy naszych sportowców – mówi Jolanta Giergiczna – Siwkin. - Jestem dumna z naszych uczniów i wierzę, że jeszcze niejeden raz staną na podium – dodaje.

Dzień wcześniej reprezentacja dziewcząt w składzie Roksana Łętowska, Justyna Wołowicz, Karolina Wołowicz z klasy 3B pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego Iwona Rosłońskiej - zgrabnie i z wdziękiem pokonała wszystkie rywalki podczas IX Gimnazjady w Aerobiku Rekreacyjnym w powiecie świdnickim w kategorii drużyn trzyosobowych i tym samym okazała się najlepsza w całym świdnickim powiecie.

Świdnickie Gimnazjum nr 3 znane jest ze swojej działalności sportowej. Organizuje bowiem nie tylko zawody i turnieje piłki nożnej, ręcznej czy siatkowej, ale tworzy także klasy sportowe, które zdobywają kolejne sukcesy. Sukcesy uczniów klas sportowych są dla nas powodem prawdziwej dumy i dowodem, że praca połączona z systematycznymi treningami przynosi wymierne korzyści. Z pewnością dowodem są pierwsze miejsca w różnego rodzaju zawodach – wyznaje dyrektor szkoły Jolanta Giergiczna – Siwkin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group