Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szczypiorniści ze Świdnicy startowali w Zielonej Górze

Niedziela, 27 marca 2016, 14:39
Autor: red
Świdnica: Szczypiorniści ze Świdnicy startowali w Zielonej Górze
Fot. red
Na odbywającej się w Zielonej Górze już siedemnastej edycji Turnieju Piłki Ręcznej nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji ŚKPR–u Świdnica.

Dzieci 2004-2005:

Wystartowało siedem drużyn, grano systemem każdy z każdym. Szare Wilczki zakończyły turniej z kompletem sześciu zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 103:16. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Sportowych z Lubina, a trzecie Zagłębie I Sosnowiec. Łukasz Szporko został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a bramkarz Maciej Mikuła najlepszym graczem drużyny.

Wyniki:

ŚKPR Świdnica – ZSS Lubin 13:6
ŚKPR Świdnica - Zagłębie I Sosnowiec 28:3
ŚKPR Świdnica - Spartakus Buk 12:3
ŚKPR Świdnica - SP 14 Zielona Góra 14:4
ŚKPR Świdnica - Zagłębie II Sosnowiec 17:0
ŚKPR Świdnica - SP 15 Zielona Góra 19:0
ŚKPR: Rejman, Mikuła, Pajdała – Ł. Szporko, A. Szporko, Szymanowski, Dziedzic, Kaczor, Gusiacki, Miśkiewicz, Majczak, Supran, Barcik, Markowski, Chrząstowski, Królak

Młodzicy 2002:

W turnieju wystąpiło siedem zespołów, w tym ekipa pod wodzą trenerki Justyny Curyl. W fazie grupowej świdniczanie pokonali 18:10 Spartakus I Zielona Góra oraz przegrali 13:14 ze Szczypiorniakiem II Olsztyn i z drugiego miejsca awansowali do fazy finałowej. Tam doszły dwie porażki (8:9 ze Spartakusem II Zielona Góra i 7:13 z Gimnazjum nr 7 Olsztyn). Ostatecznie ŚKPR został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Wygrało Gimnazjum nr 7 Olsztyn przed Spartakusem II i Szczypiorniakiem. Warto nadmienić, że ŚKPR otrzymał nagrodę fair play, a Justyna Curyl tytuł najsympatyczniejszego trenera. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Bartłomieja Gołembiowskiego.

ŚKPR: Karpiński, Mirga – Gładysz, Markowski, Siembab, Zelek, Szałęga, Krawczyk, Kaczmarek, Kalousek, Gołembiowski, Grzesiuk

Młodzicy 2001:

O wielkim pechu mogą mówić podopieczni Wiesława Iwanio. Świdniczanie wygrali cztery z pięciu meczów, między innymi jako jedyni pokonując najlepsze w turnieju Gimnazjum nr 7 z Olsztyna, a mimo to zostali sklasyfikowani dopiero na piątym miejscu w stawce siedmiu drużyn! Jak do tego doszło? W grupie eliminacyjnej trzy zespoły zgromadziły po cztery punkty, ale to ŚKPR legitymował się najgorszym bilansem i zamiast o medale musiał grać o miejsca 5-7. Na osłodę pechowego startu pozostała świadomość zwycięstwa z mistrzem oraz nagroda indywidualna dla Macieja Mleko (najlepszy zawodnik drużyny).

Wyniki:

ŚKPR Świdnica – Spartakus Buk 13:15
ŚKPR Świdnica – Olsza Olszyna 23:14
ŚKPR Świdnica – Gimnazjum nr 7 13:11
ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg 14:11, 18:12

ŚKPR: Korbut, Zerka – Piatkowski, Fiłonowicz, Kryśpiak, Mleko, Bal, Szczepański, Łach, Pietraszek, Stadnik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group