Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szerzej na Zawiszowie?

Środa, 17 sierpnia 2011, 10:38
Aktualizacja: Czwartek, 18 sierpnia 2011, 10:26
Autor: GrA
Świdnica: Szerzej na Zawiszowie?
Fot. AG
Wąskie i pozastawiane przez samochody uliczki to prawdziwy koszmar dla kierowców poruszających się po osiedlu Zawiszów. Jest szansa, że jedna z osiedlowych dróg zostanie poszerzona.

Chodzi o ulicę Księżnej Jadwigi Śląskiej i Henryka Brodatego. Poszerzenie tej drogi obiecywano mieszkańcom osiedla już dwa lata temu, podczas spotkania prezydenta miasta Wojciecha Murdzka z mieszkańcami osiedla. Póki co na Zawiszowie trwa akcja budowy parkingów. - Przygotowaliśmy projekt poszerzenia ul. Księżnej Jadwigi i Henryka Brodatego na osiedlu Zawiszów wraz z budową parkingów na 440 samochodów. Dotyczy to miejsc, gdzie występują największe deficyty – wyjaśnia Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego.

Kompleksowa przebudowa wraz z budową parkingów pochłonie około 3 milionów złotych. – W związku z tym w pierwszej kolejności na zmianę ze spółdzielnią mieszkaniową, która włada częścią terenów, budujemy parkingi – dodaje Maciej Gleba. W lipcu oddano do użytku nowy parking przy ulicy Henryka Brodatego. Wybudowało go miasto. W chwili obecnej trwa budowa kolejnych miejsc parkingowych. Tym razem powstają przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej, a buduje je spółdzielnia mieszkaniowa.

Przebudowa samych dróg zostanie zrealizowana w perspektywie wieloletniej. - Kiedy zostanie zakończona? Wszystko zależy od dostępności środków budżetowych – mówi Maciej Gleba.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group