Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Sześciu nowych

Środa, 28 kwietnia 2021, 13:03
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Sześciu nowych
Fot. KPP Świdnica
26 kwietnia w jednostce Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odbyła się uroczystość ślubowania sześciu nowo przyjętych policjantów do służby. Akty ślubowania policjantom wręczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Adam Jacek Pilch.

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Ślubowanie przyjął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Adam Jacek Pilch.

Komendant pogratulował wyboru służby w świdnickiej komendzie i oraz życzył policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Kolejnym etapem dla nowych funkcjonariuszy będzie kilkumiesięczne szkolenie zawodowe w jednej ze szkół Policji. Po ukończeniu szkolenia zawodowego policjanci pełnić będą służbę na ulicach naszego powiatu, dbając o bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group