Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szesnaście godzin wzmożonej kontroli i 77 mandaty! – szokujące wyniki akcji na drodze śmierci

Piątek, 22 października 2010, 20:16
Aktualizacja: Sobota, 23 października 2010, 8:28
Autor: red.
Świdnica: Szesnaście godzin wzmożonej kontroli i 77 mandaty! – szokujące wyniki akcji na drodze śmierci
7 października, wypadek nieopodal Strzelc – zginął 27–letni kierowca daewoo nexii.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Krajowa trzydziestka piątka została okrzyknięta ostatnio drogą śmierci i nic dziwnego: co kilka tygodni ktoś traci na niej życie. Okazuje się, że kierowcy nic sobie nie robią ze statystyk. Dziś i wczoraj policja przeprowadziła wzmożone działania na tej drodze – od Tworzyjanowa do Świebodzic – i nałożyła 77 mandatów, zatrzymała 13 dowodów rejestracyjnych i jednego pijanego kierowcę.

- Na drodze krajowej numer trzydzieści pięć dochodzi do tragicznych wypadków, celem naszej akcji było zapobieganie im – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej w Świdnicy.

W akcji w czwartek i w piątek, w godz. 7.00-15.00 wzięli udział policjanci ze Świdnicy oraz z Wrocławia. W sumie siedem patroli. Był samochód diagnostyczny z Wrocławia, który badał stan techniczny pojazdów. – Taka stacja diagnostyczna na kółkach – mówi starszy aspirant Katarzyna Czepil. – Kontrolę pełniły też dwa samochody nieoznakowane, które poruszały się w obu kierunkach.

Skontrolowano 147 pojazdów, w tym 93 auta osobowe, 53 ciężarowe i 1 autobus. Policjanci nałożyli na kierowców 77 mandatów karnych za wykroczenia drogowe (w tym 37 za przekroczenie prędkości), zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów i zgarnęli jednego kierowcę, który prowadził po pijanemu.

To właśnie przez prędkość i niedostosowanie się kierowców do przepisów dochodzi do tragicznych zdarzeń. Ostatnio – 7 października, zginął na drodze śmierci 27-letni Karol P. Tydzień wcześniej w Marcinowicach śmiertelnie potrącone zostały matka i córka. Jeszcze tydzień wcześniej zginął 81-letni kierowca poloneza, który uderzył w autobus. Dwie kobiety zginęły też latem w Słotwinie. Wiele innych wypadków doprowadziło do kalectwa uczestniczących w nich osób.

Więcej na temat tragicznych wypadków na krajowej trzydziestce piątce:
* Mężczyzna potrącony przez tira,
* Wypadek na trasie na Wrocław – dwudziestosiedmiolatek nie żyje,
* Tragedia w Marcinowicach – tir spowodował śmierć dwóch kobiet,
* Polonez uderzył w PKS i dalej o tragicznym finale tego wypadku: Prokuratura bada przyczyny czwartkowego wypadku poloneza i autobusu,
* Tragedia w Słotwinie, tir zabił dwie kobiety,
* Groźna czołówka na trasie na Wrocław, 5 osób w szpitalu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group