Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 992
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Szkodliwy azbest

Czwartek, 28 października 2021, 17:22
Autor: red
Gmina Żarów: Szkodliwy azbest
Fot. UM Żarów
Kontynuowany jest program usuwania szkodliwego azbestu na terenie gminy Żarów.

Zakończył się kolejny etap prac, który realizowaliśmy w ramach zadania „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Żarów”.

W tym roku odebraliśmy 34,180 Mg (tony) odpadów zawierających azbest z 12 posesji, usunęliśmy także azbest z 3 lokalizacji gminnych. Na realizację prac demontażowych, transport i utylizację azbestu gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja wynosiła 40% kosztów kwalifikowanych, pozostałe środki pochodziły z budżetu gminy Żarów.

- Zgodnie z krajowym Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032 planuje się do końca 2032r. usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizację negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu na terytorium kraju i likwidację szkodliwego oddziaływania azbestu na środowisko. Program będzie kontynuowany także w 2022 roku, będziemy składać kolejny wniosek na dofinansowanie tych prac. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko i zdrowie mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji realizacji tego programu w naszej gminie – mówi Patrycja Sozańska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Dzięki realizacji programu demontaż i usuwanie azbestu były dla właścicieli nieruchomości nieodpłatne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group