Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkoła jak dom– 50– lecie Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach

Niedziela, 25 grudnia 2011, 10:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 grudnia 2011, 10:19
Autor: red
Świebodzice: Szkoła jak dom– 50– lecie Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach
Fot. Starostwo Powiatowe
Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach obchodził niedawno 50–te urodziny. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową uroczystość z udziałem zaproszonych gości: samorządowców, sponsorów szkoły, rodziców i dzieci. Szkoła od 50 lat zajmuje się kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.

- W murach naszej szkoły w miłej, domowej i bezpiecznej atmosferze każdy uczeń, bez względu na swoje słabości, ma szansę i możliwość samorozwoju, osiągania sukcesów, udziału w ciekawych programach i projektach, konkursach, warsztatach i spotkaniach integracyjnych. Pod czujnym okiem nauczycieli, terapeutów, specjalistów dzieci zgłębiają tajemnice samodzielnego życia i jego najważniejszych wartości. Uczą się, bawią i poznają świat. I tak już od 50 – ciu lat. – mówiła podczas uroczystości Ewa Jańczak, dyrektor PZSS w Świebodzicach

Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Parafii św. Piotra i Pawła w Świebodzicach.Zaprezentowany podczas mszy spektakl w wykonaniu uczniów szkoły przypomniał o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.W trakcie Gali Jubileuszowej w Miejskim Domu Kultury uczniowie zaprezentowali barwny spektakl pt. „Z Krainy Czarów nie wagaruj !”Zaś wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach wcielili się w role Świętych Mikołajów i Śnieżynki.Obdarowali dzieci prezentami i zapewnili wspaniałą zabawę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group