Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Szkolny Klub Sportowy 2019

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 17:01
Autor: red
Wójt Gminy Marcinowice podpisał z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu umowę o współpracy przy realizacji programu „Szkolny Klub Sportowy”.

Program współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach programu SKS, w Szkole Podstawowej w Marcinowicach i Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach, prowadzone są, dla 3 grup uczniów, zajęcia sportowo-rekreacyjne.

W programie bierze udział 16 chłopców i 34 dziewcząt. W okresie realizacji projektu przeprowadzonych zostanie 70 godzin zajęć dla każdej grupy. Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu, po 60 minut w grupach minimum 15 osobowych.

Program realizowany będzie w dwóch edycjach: wiosennej do 22 czerwca i jesiennej od 01 września do 30 listopada br. Zajęcia prowadzą nauczyciele prowadzący zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program „Szkolny Klub Sportowy” ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym.

Wkład własny Gminy Marcinowice wynosi 150,00 zł.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: https://www.szkolnyklubsportowy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group