Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Szkoły z nowym sprzętem

Środa, 20 grudnia 2017, 13:41
Autor: red
Gmina Dobromierz: Szkoły z nowym sprzętem
Fot. UG Dobromierz
W szkołach podstawowych w Roztoce i w Gniewkowie uczniowie od kilku dni korzystają z nowoczesnego sprzętu komputerowego, który służy do nauki przedmiotów obejmujących zagadnienia technologii informacyjnej.

W ramach rządowego programu ,,Aktywna tablica" zakupiono zostały tablice interaktywne, monitory, projektory i głośniki na łączną kwotę 35 tys. zł.

Głównym celem programu ,,Aktywna tablica" jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Wyposażenie lub doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne w ramach programu, umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów w szkołach.

Podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych w konsekwencji będzie miało wpływ również na rozwój poznawczy i społeczny uczniów, a także ich nauczycieli. Ważnym aspektem i celem dodatkowym programu jest również umożliwienie uczniom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group