Poniedziałek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 1071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szlachetni ludzie

Piątek, 16 grudnia 2022, 17:16
Autor: red
Żarów: Szlachetni ludzie
Fot. UM Żarów
„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” – takie motto przyświeca idei Szlachetnej Paczki. Tegoroczny finał, czyli tak zwany „weekend cudów” odbył się w dniach 10–11 grudnia i jak każdego roku, w działania na rzecz potrzebujących, zaangażowało się wielu chętnych wolontariuszy.

Wsparciem objęte zostały również potrzebujące rodziny z terenu gminy Żarów. W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki wolontariusze odwiedzili 17 rodzin w gminie Żarów, z czego 10 rodzin zostało wdrożonych do programu.

- Średnia wartość paczki wyniosła 2500 zł. W paczkach rodziny otrzymały żywność z długim terminem spożycia, środki chemiczne, kołdry, ręczniki, pościele. Dodatkowo do naszego rejonu dotarły sprzęty i artykuły gospodarstwa domowego np. lodówka, kuchenka, grzejnik, wersalka. W szczególności dziękujemy za wsparcie i współpracę Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Żarowie, Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie za możliwość organizacji magazynu na jej terenie, Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Zespołowi Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Urzędowi Miejskiemu w Żarowie za obecność podczas finału. Podziękowania kierujemy również w stronę rodziny, która wspomogła darczyńcę w przygotowaniu paczki, Katarzynie Kuśnierz za zaangażowanie i organizację paczek, Agnieszce Zając za pyszne pierożki. Wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzymy wesołych i spokojnych Świąt. Wolontariuszki Rejonu Żarów - mówi Sara Kądziołka wolontariuszka „Szlachetnej Paczki” w rejonie Żarowa.

Główną ideą Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc. Nad przebiegiem całej akcji w gminie Żarów czuwali niezawodni jak zawsze wolontariusze. To oni spotykali się z rodzinami, które otrzymały potem mądrą pomoc, poznawali ich historie, określali ich potrzeby i dopasowywali rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. Na tym jednak pomoc się nie kończy. Wolontariusze często towarzyszą tym rodzinom w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności. Bo „sztuką nie jest dać rybę, a wędkę”. I to jest sednem mądrego pomagania, które cechuje program Szlachetnej Paczki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group