Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Szlachetny gest

Czwartek, 3 października 2019, 11:38
Autor: red
Pszenno: Szlachetny gest
Fot. Gmina Świdnica
Fundacja Rak'n'Roll to organizacja, która działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka.

Od 2009 roku pomaga wielu kobietom, zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Tym razem ze wsparciem ruszyła Zuzia z Przedszkola „Bajkowa Dolina” w Pszennie i jej mama.

6 letnia Zuzia Janik miała od małego piękne włosy, często zaczesane w długi warkocz. Od najmłodszych lat mama dbała o jej włosy, ale nigdy ich nie ścinała. 30 września wszystko się zmieniło. Zuzia ma teraz włosy troszkę poniżej ramion, a co zresztą? Resztę wspólnie z mamą, oddała nieodpłatnie na rzecz fundacji Rak'n'Roll. W tym celu udały się do salonu fryzjerskiego gdzie Zuzia ścięła piękne włosy o długości 25 cm i przekazała na peruki dla kobiet chorujących na raka. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka walczą o swoją kobiecość w chorobie i o to aby godnie chorować i leczyć się świadomie.
- Jesteśmy dumni, że właśnie wśród naszych dzieci i naszych rodziców wzrastają tak szczytne pomysły. Gratulujemy Zuzi i jej mamie tak dojrzałej decyzji – podkreśla grono pedagogiczne z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie. Powodów do domu nie kryją przedszkolaki z grupy Ekoludki do której uczęszcza Zuzia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group