Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Szlifowali angielski

Środa, 4 marca 2020, 9:55
Aktualizacja: 9:57
Autor: red
Witoszów Dolny: Szlifowali angielski
Fot. Gmina Świdnica
Piątek, 28 lutego nie był zwykłym dniem dla klasy 8a w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Zamiast typowych lekcji języka angielskiego wynikających z planu zajęć uczniowie, podzieleni na dwie grupy, dostali podwójną dawkę języka zaserwowaną przez native speakera. John Mork pochodzący z Kanady to nauczyciel zaproszony do klasy przez wychowawczynię klasy Dorotę Nowakowską.

Na początku zajęć John dał uczniom szansę zadania mu nurtujących ich pytań na temat jego życia w Polsce, a także doświadczeń z mieszkania w Kanadzie. Przez 90 minut nauczyciel angażował uczniów pracujących w parach i drużynach w różnorodne zadania wymagające aktywnego posługiwania się językiem mówionym. Czas minął zadziwiająco szybko – mówi Dorota Nowakowska.

John Mork uczy angielskiego w Polsce od 2010 roku, prowadząc własną działalność pod nazwą Native Speaker Wrocław. Niewielu uczniów z klasy 8a miało dotąd okazję porozmawiać po angielsku z osobą posługującą się nim jako językiem macierzystym. Celem zajęć było zatem stworzenie uczniom takiej sposobności, a także ćwiczenie umiejętności komunikacji w języku obcym i podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego jako narzędzia umożliwiającego poznawanie ludzi z innych stron świata. Dodatkowo urozmaicono proces nauczania w roku poświęconym w dużej mierze powtórkom egzaminacyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group