Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 773
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szukają chętnych

Czwartek, 2 czerwca 2022, 17:12
Autor: red
Świdnica: Szukają chętnych
Fot. UM Świdnica
Do 8 czerwca wydłużono termin składania zgłoszeń na członka Zgromadzenia Seniorów.

Czy chcesz mieć istotny wpływ na życie seniora w Świdnicy, decydować o sposobie spędzania wolnego czasu? Podpowiedzieć, jak „odciągnąć seniora od telewizora”? Masz pomysły i chęci popracować społecznie? Zostań członkiem Rady Seniorów.

Od 2014 roku działa w Świdnicy Rada Seniorów, która ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Powstała w celu pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych. W bieżącym roku kończy się działalność drugiej jej kadencji, dlatego też ogłoszono wybory, które zaplanowano na 21 czerwca br. Odbędą się one o godz. 16.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

Przedstawiciele tej organizacji biorą czynny udział w obchodach Dni Seniora czy też w Senioriadzie. Współpracują z podmiotami, których statutową działalnością jest dobro na rzecz osób starszych, czyli m.in. z Dziennym Domem Senior Wigor, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, TKKF Licznikowiec i klubami seniora. Członkowie Rady Seniorów współuczestniczyli w organizacji takich przedsięwzięć jak: Świdnicka Karta Seniora, Ogólnopolska Karta Seniora, Koperta Życia i szczepienia dla seniorów.

Kandydatem do Rady Seniorów może być osoba, która ukończyła 60 lat i jest mieszkańcem Świdnicy. Musi także uzyskać poparcie przynajmniej 15 innych świdnickich seniorów lub podmiotu działającego na rzecz osób starszych.

Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić stosowne formularze, które można pobrać:

z tablicy ogłoszeń w Biuletynie Informacji Publicznej,
w Referacie Organizacji Pozarządowych, w budynku przy ul. Długiej 33,
w Wydziale Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych przy ul. Długiej 33.
Wypełnione druki należy przekazać w nieprzekraczalnym terminie do 8 czerwca br. do Wydziału Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, pokój nr 01 przy ul. Długiej 33 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica (decyduje data wpływu do Urzędu).

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group