Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Tak" dla współpracy z Aglomeracją Wałbrzyską

Wiadomości: Żarów
Sobota, 8 lutego 2014, 8:25
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Samorządy, które przyłączyły się do Aglomeracji Wałbrzyskiej będą starać się o unijne pieniądze i realizować duże inwestycje. Szansę zdobycia unijnych środków zamierzają wykorzystać 23 gminy. Wśród nich jest również Żarów. Radni Rady Miejskiej Żarowa w czwartek, 6 lutego jednogłośnie zadecydowali o podjęciu współdziałania gminy Żarów z jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Uchwałę o przystąpieniu gminy Żarów do Aglomeracji Wałbrzyskiej radni przyjęli jeszcze w 2013 roku. W październiku, Żarów i 22 inne samorządy podpisały list intencyjny w sprawie "Współpracy służącej realizacji wspólnych działań w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej". Dokument ten stanie się podstawą opracowania Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020. Będzie ogromną szansą dla samorządów do korzystania z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. - Wspólny projekt Aglomeracji Wałbrzyskiej bardzo dobrze się rozwija. Zostały już także złożone wnioski na zadania inwestycyjne. To wielka szansa dla Żarowa. Nie wyobrażam sobie zatrzymania tempa prac inwestycyjnych w naszej gminie, a rok 2014 będzie pod tym względem równie intensywny - mówił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Leszek Michalak.

Uchwałę w sprawie podjęcia współdziałania między jednostkami samorządu terytorialnego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej poparło 15 radnych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Mariusz 8-02-2014 22:30
Czyżby już im przeszły kompleksy w stosunku do ich byłej stolicy województwa ? Mordor im już nie przeszkadza ? SSE się spodobała ? Czego to nie zrobi się dla odrobiny kaski ! No ale dobrze, bo Świdnica w aglomeracji wrocławskiej brzmi co najmniej komicznie.
~Władca Świdnicy i Dwie Wieże 9-02-2014 10:19
Świdnica to w ogóle brzmi komicznie, jak się słyszy Świdnica to cały świat się śmieje z kompleksów. Pan Waldemar Skórski zastępca prezydenta Świdnicy przyszedł z podkulonym ogonem do Wałbrzycha, a tak wojował na facebooku wielki rycerz Świdnicy. Tak tak Władca Świdnicy i Dwie Wieże teraz liże tyłki aby kasę dostać, jak to się mówi Przyszła Koza do Woza, albo Jak Bida to do Żyda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group