Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Targowisko na finiszu

Wtorek, 13 maja 2014, 17:35
Aktualizacja: 17:39
Autor: red.
Żarów: Targowisko na finiszu
Fot. UM Żarów
Dobiegają końca prace remontowe przy budowie targowiska miejskiego w Żarowie. Wkrótce Żarowianie będą mogli robić zakupy na całkiem nowym i zmodernizowanym placu targowym, a handlowcy przeniosą swe kramy na nowe miejsca.

- Prace na żarowskim targowisku wkraczają już w końcową fazę. Do tej pory utwardzono plac i wyłożono kostką, powstał również nowy parking. Podczas przebudowy powstało 97 miejsc handlowych, w tym 51 zadaszonych. Odnowione zostało ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej. W ramach modernizacji wyremontowane zostało również zaplecze sanitarne i fontanna. W tej chwili montujemy nowe ławki i kończymy modernizację fontanny. Kontynuowane są także prace porządkowe - mówi Paweł Dąbrowski z firmy DABRO-BAU, wykonawca inwestycji.

Prace przy modernizacji placu targowego rozpoczęły się w listopadzie minionego roku. Jego budowa kosztowała ponad 850 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy złotych to unijna dotacja, jaką gmina Żarów pozyskała w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Targowisko w nowej odsłonie zostanie uroczyście otwarte w sobotę, 7 czerwca o godz. 8.30 rano. Pierwszymi kupującymi tego dnia będą Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj oraz burmistrz Leszek Michalak, którzy dokonają przecięcia wstęgi i wspólnie otworzą nowoczesny obiekt w Żarowie. Zakupy wszystkim mieszkańcom umilą występy Orkiestr Dętych z Lohmar i Żarowa.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group