Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Tę akcję warto wesprzeć

Sobota, 21 lipca 2018, 7:18
Autor: red
Kraj: Tę akcję warto wesprzeć
Fot. organizatorzy
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje akcję promującą działania Pogotowia.

Głównymi celami, jakie przyświecają codziennej pracy, jest pomoc osobom doznającym przemocy, jej świadkom oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie i sposobów jej przeciwdziałania.

Doświadczenie pokazuje, że w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które są uwikłane w problem przemocy. Dlatego organizatorzy akcji rozpoczęli ogólnopolską akcję informacyjną, której jednym z bardzo ważnych elementów jest publikacja w prasie i mediach informacji o tym, gdzie osoby dotknięte przemocą mogą się zwrócić o pomoc.

W ramach prowadzenia Ogólnopolskiego Pogotowia ”Niebieska Linia” obsługuje bezpłatną, całodobowy telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dyżury pełnią konsultanci ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - głownie psychologowie, pedagodzy oraz prawnicy na wydzielonych dyżurach prawnych.

Czasem kontakt telefoniczny jest dla wielu osób pierwszym krokiem na drodze podejmowania decyzji o wychodzeniu z relacji przemocy. Dotyczy to zwłaszcza środowisk wiejskich, z małych miast, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy bywa

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group