Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Teatr w Morawie

Sobota, 4 lipca 2020, 9:04
Autor: red
Morawa: Teatr w Morawie
Fot. UM Strzegom
Od 30 czerwca do 4 lipca br. trwają w Morawie międzypokoleniowe warsztaty teatralne, które odbywają się w ramach projektu "Moja i twoja historia – ocalić od zapomnienia".

Warsztat składa się z dwóch etapów: komunikacji międzypokoleniowej, podczas której uczestnicy poznają się wzajemnie, obserwują, integrują, pracują nad wzajemną komunikacją, po to by określić tematy, które ich definiują, które są dla nich wspólne. Drugi etap to warsztaty teatralne, prowadzone przez aktora Teatru Narodowego Oskara Hamerskiego.

Celem warsztatów jest m. in. integracja międzypokoleniowa poparz poznawanie siebie nawzajem i uczenie się oglądania świata i otaczających nas zjawisk z uwzględnieniem perspektywy drugiego człowieka, w tym przypadku reprezentanta innego pokolenia oraz opowiedzenie własnej historii.
- Grupa została zaproszona do przeprowadzenia dialogu słowno-muzycznego między pokoleniami, z wykorzystaniem narzędzi jakimi jest słowo, muzyka, techniki teatralne w tym improwizacja. Uczestnicy, seniorzy i młodzież pracując, dotykają wspomnień, emocji i uczuć, szukając dla siebie najlepszego tła, aby wyrazić siebie. "Moja i twoja historia" przydarza nam się każdego dnia, niezależnie od wieku. Każdy z nas nosi jakąś historię w sobie, mnogość historii przeszłych, obecnych i tych wymarzonych, które jeszcze się nie zrealizowały. Podczas warsztatów pracujemy nad przedstawieniem, które pozwoli na wyrażenie siebie, opowiedzenie swojej historii, być może nadania jej nowego znaczenia, a może opowiedzenie historii z przyszłości, ożywienie, zwizualizowanie i zwerbalizowanie marzeń - informuje Alicja Przepiórska, autorka i koordynatorka projektu.

Projekt "Moja i twoja historia - ocalić od zapomnienia" jest dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group