Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: "Tęczowa Gromada" z kulturą w tle…

Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 15:43
Aktualizacja: 15:46
Autor: red.
Świebodzice: "Tęczowa Gromada" z kulturą w tle…
Fot. UM Świebodzice
Wspólne warsztaty plastyczne pod okiem wolontariuszy, a następnie wycieczka do Wrocławia, a tam – wizyta w Teatrze Polskim oraz zwiedzanie miasta – tak niedzielę, 23 listopada, spędzili podopieczni świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada". Młodzi świebodziczanie zostali objęci programem "Dobry Pomysł", realizowanym przez Fundację ING Dzieciom.

W efekcie przystąpienia do ogólnopolskiego projektu, świetlica otrzymała grant finansowy w wysokości 6 tys. zł, z przeznaczeniem na realizację zadania z zakresu kultury i sztuki. Dzięki przyznanej pomocy dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych oraz wybrały się na wycieczkę do Teatru Polskiego, gdzie obejrzały spektakl "Dzieci z Bullerbyn".

Od samego poranka podopiecznym Świetlicy towarzyszyli wolontariusze Banku ING, którzy animowali warsztaty plastyczne, a także uczestniczyli w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska.

- Pierwszym przystankiem w drodze do Teatru Polskiego była restauracja Burger King na Bielanach Wrocławskich, w którym nasi milusińscy podładowali swoje akumulatorki, aby mogli w pełni sił resztę dnia spędzić spacerując po centrum Wrocławia - mówi Krystian Wołoszyn, kierownik świetlicy. - Wieczorem udaliśmy się całą grupą na spektakl. Przed rozpoczęciem sztuki zwiedziliśmy m.in.: scenę, garderoby aktorów oraz charakteryzatornię, a następnie dzieci wzięły udział w projektowaniu i malowaniu scenografii przedstawienia.

Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a spędzona wspólnie niedziela dostarczyła dzieciom wiele radości, zwłaszcza, że za udział w przedpołudniowych warsztatach plastycznych szesnastka dzieci została nagrodzona atrakcyjnymi nagrodami.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group