Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Termin i wykonawcy Dni Świdnicy 2013!

Środa, 1 maja 2013, 11:52
Aktualizacja: 0:48
Autor: red.
Świdnica: Termin i wykonawcy Dni Świdnicy 2013!
Fot. użyczone
Kombii, Lao Che, Abradab oraz Hurt to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnicy, które odbędą się 24 i 25 maja. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury i podobnie jak w zeszłym roku miejscem wydarzeń będzie teren OSiR przy ulicy Śląskiej. Dwudniowa impreza będzie rozbrzmiewać hip–hopem oraz rockiem, wstęp na każdy z dni to tylko 2 zł.

Zespół Kombii powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku", "Black and white" w nowych aranżacjach.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. W zeszłym roku ukazał się nowy, piąty album tego sekstetu zatytułowany "Soundtrack". Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko czy Roisin Murphy. Jak na każdej wcześniejszej płycie Lao Che postanowili pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając "Czerwony album", a utwory takie jak: "Miasto Jest Nasze" czy "Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)" szturmem zdobyły publiczność.

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych poruszającym się w klimatach rocka alternatywnego. Wrocławska formacja pod wodzą Maćka Kurowickiego, autora charakterystycznych tekstów i wokalisty operującego głosem o niepowtarzalnej barwie, nagrała swój tegoroczny teledysk do utworu "Najważniejszy jest wybuch" w świdnickim areszcie.

Świdnicę na scenie będą reprezentować Madział/Melon (hip-hop) oraz Johnny Trzy Palce (country, rock).

Szczegółowe informacje na temat Dni Świdnicy oraz wykonawców można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl/ds2013/. Współorganizatorem imprezy jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group