Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Testowany na świdnickich drogach

Wtorek, 3 maja 2011, 6:26
Aktualizacja: 9:42
Autor: GrA
Świdnica: Testowany na świdnickich drogach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na ulicach Świdnicy pojawił się nowy autobus. Pasażerowie testują jego jakość, a świdnickie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przymierza się do zakupu.

W tym roku świdnickie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne planuje zastąpić stare i wysłużone już Kapeny nowymi autobusami. Jeden z nich pojawił się właśnie na ulicach Świdnicy. Choć świdniczan może zmylić jego biały kolor, to testowany właśnie SOR BN 8,5.

To niskopodłogowy autobus, który może przewieźć do 57 pasażerów, w tym 25 siedzących i 32 stojących. Posiada silnik spełniający wymagania normy EURO 5, jest bardzo ekonomiczny i cichy. Z uwagi na niewielkie gabaryty doskonale sprawdza się na wąskich ulicach miast oraz na drogach osiedlowych. Z myślą o osobach niepełnosprawnych autobus posiada jedno miejsce na wózek inwalidzki oraz platformę wjazdową dla wózków.

Autobus na świdnickie trasy po raz pierwszy wyjechał w sobotę 30 kwietnia. Póki, co Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przymierza się do jego zakupu, a pasażerów prosi o pomoc i wyrażanie swoich opinii na temat testowanego pojazdu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group