Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: THT wchodzi do świdnickiej podstrefy– będą nowe miejsca pracy

Czwartek, 16 lutego 2012, 13:12
Aktualizacja: 16:38
Autor: JB
Świdnica: THT wchodzi do świdnickiej podstrefy– będą nowe miejsca pracy
Fot. red
Firma THT producent opakowań przemysłowych rozwinie swoją działalność w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park”.

Na dzisiejszym spotkaniu uroczyście wręczono zezwolenie na prowadzenie działalności. Obecni byli min. prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, zastępca prezydenta Waldemar Skórski, wiceprezes zarządu WSSE „Invest Park” Wojciech Morel, inwestor Marcin Hołdys.

Inwestycja firmy THT pokazuje, że Świdnica jest dobrym miejscem do rozwoju dla firm. Cieszymy się, z decyzji przedsiębiorstwa gdyż pokazuje to, że świdnicka podstrefa pozwala na realizację nie tylko wielkich projektów- mówi Wojciech Murdzek

Nowy zakład mieścił się będzie przy ulicy Przemysłowej w bliskim sąsiedztwie firmy „matki”. Zakład powstanie najpóźniej za dwa lata, ale Wojciech Morel wiceprezes zarządu jest pełen optymizmu i sądzi, iż nowa inwestycja zakończy się w dużo krótszym czasie. Oczywiście niesie to wymierne korzyści dla mieszkańców. Powstanie około 30 nowych miejsc pracy dla osób z podstawowym, zawodowym wykształceniem. W tej chwili 70% załogi stanowią kobiety ponieważ wykazują się większymi zdolnościami manulanymi od mężczyzn. Są to oczywiście minimalne założenia niewykluczone , że będzie większy nabór. Oferty będzie można znaleźć min. w Urzędzie Pracy i na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Firma ta jest czternastym inwestorem strefowym, i bardzo się z tego cieszymy. W latach 2004-2010 miasto oferowało pomoc publiczną w postaci zniesienia podatków a dziś firmy, które w ten sposób oszczędziły pieniądze mogą inwestować i się rozwijać, choć mamy świadomość, że nie to było decydującym czynnikiem dla naszych partnerów- podkreśla wiceprezydent Waldemar Skórski.

THT jest jednym z wiodących producentów systemów opakowań dla największych producentów w branży automotive, a także AGD i RTV.
Firma od lat zajmuje się kompleksową obsługą innych podmiotów w zakresie projektowania i produkcji opakowań przemysłowych dedykowanych pod ich indywidualne potrzeby. Zakład specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych pojemników transportowych, mniejszych pojemników usprawniających transport i logistykę w innych firmach oraz różnego rodzaju wypełnień tychże pojemników: kształtek piankowych, separatorów, kratownic, przekładek.
Ponadto opakowania jednorazowe autorstwa THT wykonane z różnego rodzaju pianek, stanowiące wkład do pudła kartonowego czy walizki, pozwalają skutecznie chronić przed uszkodzeniem mechanicznym nawet najdelikatniejsze przedmioty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group