Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: To był udany rok dla Strzegomia

Niedziela, 1 stycznia 2017, 14:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 stycznia 2017, 11:37
Autor: red
Strzegom: To był udany rok dla Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Już od kilku lat w okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem w Strzegomiu organizowane jest spotkanie noworoczne, którego celem jest m. in. podsumowanie kończącego się roku i złożenie sobie życzeń na ten nadchodzący.

Spotkanie odbyło się 29 grudnia 2016 r. w sali Strzegomskiego Centrum Kultury II.

Na zaproszenie władz samorządowych Strzegomia przybyli przedstawiciele duchowieństwa na czele z bp. świdnickim - ks. Ignacym Decem, zaprzyjaźnieni ze Strzegomiem parlamentarzyści, gospodarze ościennych gmin, a także reprezentanci różnych grup społecznych, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie naszej gminy. Spotkanie w tak doborowym gronie rozpoczęło się od zaśpiewania i zagrania kolęd, które wykonali: Katarzyna Borys i umuzykalniona rodzina Rutów. Akcent muzyczny doskonale podkreślił rangę uroczystości i nadał jej piękny, niezapomniany charakter.

Gospodarzem czwartkowego spotkania był burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który w swoim okolicznościowym przemówieniu podziękował za bardzo dobrą współpracę z instytucjami różnych szczebli, w wyniku której nasza gmina wspaniale się rozwinęła na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.
- To był naprawdę udany rok dla nas. Najważniejszą inwestycją w 2016 r. była bez wątpienia modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, dzięki której nasi mieszkańcy mogą uprawiać sport w iście komfortowych warunkach. Nie mogę zapomnieć również o otrzymaniu dofinansowania na realizację - wspólnie z czeskim miastem partnerskim Horice - projektu pod nazwą "Szlak Kamienia". W tym miejscu chciałbym podziękować obecnemu na naszym spotkaniu staroście Horic - Alesovi Svobodzie, który był głównym orędownikiem tego projektu - podkreślał burmistrz Zbigniew Suchycie.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak dodał, że równie ważny dla strzegomian był remont 3 dróg gminnych: ul. Kościuszki, ul. Promenada i ul. Ofiar Katynia, w wyniku którego północna część naszego miasta całkowicie zmieniła swoje oblicze.

Ciepłe słowa do uczestników spotkania skierowali także bp świdnicki - ks. Ignacy Dec i poseł na Sejm RP - Ireneusz Zyska, który w imieniu parlamentarzystów złożył noworoczne życzenia i dodał, że nasze miasto jest mu bliskie i z miłą chęcią przyjeżdża do mieszkającej tu rodziny. Podkreślił, że Strzegom zmienia się nie do poznania.

Dodajmy, że w uznaniu zasług na rzecz gminy Strzegom i jej mieszkańców burmistrz Strzegomia nadał honorowy tytuł "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" Romanowi Szełemejowi, prezydentowi Wałbrzycha i liderowi "Aglomeracji Wałbrzyskiej".

Przepiękne spotkanie zakończył symboliczny toast noworoczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group