Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: To były EkoWalentynki

Czwartek, 15 lutego 2024, 15:56
Autor: red
Świebodzice: To były EkoWalentynki
Fot. UM Świebodzice
Jak wiadomo, miłość nie jedno ma imię, a naszą planetę kochamy wszyscy. Po raz czwarty w Świebodzicach dzień 14 lutego świętowaliśmy, organizując akcję społeczną pn. EkoWalentynki, której organizatorem jest ekolog Dominik Dobrowolski, a koordynatorem w naszym regionie Paweł Siodłak ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

Wydarzenie po raz kolejny zainteresowało wielu mieszkańców Świebodzic. W zamian za oddane baterie i akumulatory rozdawane były upominki od Burmistrza Miasta Pawła Ozgi: kosz wypełniony słodkościami firmy ZPC Śnieżka S.A., kalendarze ścienne Miasta Świebodzice, a także ekologiczne plecaki przekazane przez Czysty Wałbrzych oraz gadżety od Spółki ZGK. Została również wręczona nagroda od Burmistrza Miasta Panu Adamowi Mroziukowi za największą ilość oddanych baterii: bluza promująca miasto z herbem miasta #ŚWIEBODZICE

W sumie w tym dniu baterie oddało kilkadziesiąt osób, pojemniki zostały zapełnione po brzegi. Przypominamy jednak, że dedykowane pojemniki będą czekały na ponowne zapełnienie do kwietnia:
- w Ratuszu
- oraz Urzędzie Miejskim przy ul. Żeromskiego 27.

Z okazji Walentynek przed Ratuszem ustawiona została również piękna ramka walentynkowa wykonana przez Miejski Dom Kultury, w której mieszkańcy chętnie wykonywali zdjęcia i otrzymywali batoniki.

Tego dnia w Wałbrzychu odbyła się także konferencja prasowa dotycząca akcji z udziałem Gminy Świebodzice. Nasze miasto reprezentował Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka. Wśród uczestniczących osób w konferencji byli także m.in. Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Dominik Dobrowolski ekolog i podróżnik, Wiceprezes MZUK Wałbrzych Sp. z o.o. Kamil Orpel oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych Paweł Siodłak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group