Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To już trzeci dzień – spotkaj się z gośćmi tegorocznego festiwalu

Czwartek, 2 czerwca 2011, 10:10
Aktualizacja: 10:12
Autor: GrA
Świdnica: To już trzeci dzień – spotkaj się z gośćmi tegorocznego festiwalu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czwarty Festiwal Reżyserii Filmowej na półmetku. Trzeci festiwalowy dzień to dzień czeski. Zobacz, jakie projekcje zaplanowano na dzisiejsze popołudnie i z kim dzisiaj możesz się spotkać.

W dzisiejszym programie festiwalowym nie zabraknie kolejnych atrakcji. Już o godzinie 15.00 w świdnickiej Miejskiej Bibliotece świdniczanie będą mieli okazję zobaczyć film Ivana Nitcheva „Powrót do Jerozolimy”. A po filmie okazja do rozmowy z bułgarskim reżyserem, przewodniczącym tegorocznego festiwalowego jury.

A o godzinie 17.30 w świdnickim teatrze miejskim pokaz kolejnego filmu konkursowego. Dziś świdniczanie zobaczą „Matkę Teresę od kotów” w reżyserii Pawła Sali. Film jest wstrząsającym zapisem zbrodni jakiej dokonali dwaj młodzi chłopcy (12 i 22 lat), dopuszczając się zabójstwa własnej matki. Film pokazuje okres 12 miesięcy przed ich aresztowaniem, zwłaszcza kilka ostatnich dni i czas śledztwa aż do zatrzymania przez Policję. Po projekcji o filmie oraz sztuce reżyserskiej opowie świdniczanom natomiast sam Paweł Sala.

O godzinie 18.00 w świdnickim klubie „Bolko” spotkanie z reżyserem i dyrektorem artystycznym festiwalu Januszem Zaorskim oraz projekcja jego film „Matka Królów”. Dzisiejszy, trzeci festiwalowy dzień zakończy o godzinie 20.00 w świdnickim teatrze miejskim projekcja filmu „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” w reżyserii Petra Zelenki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group