Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tomasz Kurzawa: „Prezydent łoi ze szpitala”, czyli ostra wymiana zdań na sesji powiatu

Czwartek, 30 września 2010, 7:48
Aktualizacja: 13:00
Autor: KO
Świdnica: Tomasz Kurzawa: „Prezydent łoi ze szpitala”, czyli ostra wymiana zdań na sesji powiatu
Fot. Karolina Osińska
To była sesja o zdrowiu, więc o zdrowiu dyskutowano. Radny powiatowy z Platformy Obywatelskiej zaatakował w końcówce ostro starostów. Przy okazji dostało się prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi. – Prezydent łoi ze szpitala ogromne kwoty z podatku od nieruchomości – powiedział Tomasz Kurzawa. Po tych słowach na mównicę wszedł wicestarosta Ryszard Wawryniewicz, który strofował opozycyjnego radnego.

- To ani miejsce, ani czas na takie słowa – powiedział Ryszard Wawryniewicz. Stwierdził, że sala obrad nie powinna być miejscem na robienie kampanii wyborczej. I powiedział: - Mieszkańcy Świdnicy mieli uciechę, kiedy pan Kurzawa, mieszkaniec Świebodzic, wystąpił w imieniu kandydata na prezydenta Świdnicy, mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej i skrytykował prezydenta Wojciecha Murdzka.

Wicestarosta zapowiedział, że nie będzie się odnosił do ataków na prezydenta Świdnicy, bo ten najlepiej odpowie sam. Poprosiliśmy więc Wojciecha Murdzka o komentarz na temat słów o „łojeniu” szpitala Latawiec.

- To najniższy w regionie podatek od nieruchomości – skwitował prezydent Świdnicy.

Na wczorajszej sesji rady powiatu postanowiono udzielić pomocy gminie Bogatynia w kwocie 10 tys. zł, zmieniono uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki przekazane powiatowi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, uszczegółowiono zasady konsultacji ze stowarzyszeniami oraz udzielono zgody na zaciągnięcie 3,7 mln zł pożyczki na przebudowę dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group