Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Tradycje Stołu Wielkonocnego – czternasta edycja już wkrótce

Czwartek, 1 lutego 2018, 17:50
Aktualizacja: Piątek, 2 lutego 2018, 11:53
Autor: red
Marcinowice: Tradycje Stołu Wielkonocnego – czternasta edycja już wkrótce
Fot. UG Marcinowice
Rozpoczynają się przygotowania do największego wydarzenia wielkanocnego w regionie – Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach. Jak zawsze impreza odbędzie się w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada na 25 marca.

Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerski powiat łowicki, kartuski, tatrzański, powiat Bergstrasse, a także Czeski Raj z miastem Jičin.

- Tradycyjna kuchnia, ludowe obyczaje, wyjątkowe produkty, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy już od czternastu lat nas odwiedzają– to stanowi o wyjątkowości Tradycji Stołu Wielkanocnego - mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

W obu halach Szkoły Podstawowej w Marcinowicach pojawią się mieszkańcy całego Powiatu Świdnickiego, którzy od lat wpisują imprezę w swój świąteczny kalendarz. Gościem wcześniejszej edycji była także Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Główna część wydarzenia, podczas którego prezentowane są potrawy przygotowane przez gminy partnerskie, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, organizacje, szkoły, odbędzie się w hali głównej. Udział w niej jest bezpłatny na specjalne zaproszenie organizatora. Wystawcy chcący wziąć udział w Kiermaszu Produktu Wielkanocnego, będą zobowiązani do symbolicznej opłaty. Chęć udziału w kiermaszu można zgłaszać już teraz po wypełnieniu karty zgłoszenia znajdującej się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

- Tegoroczna, czternasta edycja po raz kolejny odbędzie się na dwóch halach wystawienniczych. Planujemy, że w Prezentacjach Stołu Wielkanocnego i Kiermaszu Produktu Lokalnego łącznie weźmie udział ponad 60 wystawców – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Już dziś wiemy, że prócz smakowania pysznych potraw będzie można zaopatrzyć się w lokalne, zdrowe i unikatowe produkty prosto od ślężańskich (i nie tylko) producentów. Zgłoszenia ciągle napływają. – dodaje dyrektor GOK-u.

Tradycje Stołu Wielkanocnego organizowane są przy współpracy Gminy Marcinowice, Powiatu Świdnickiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group