Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Triumfowali Ukraińcy

Wtorek, 11 października 2022, 9:44
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Strzegom: Triumfowali Ukraińcy
Fot. UM Strzegom
Biegacze z Ukrainy – Siergiej Szewczenko z czasem 1:08:48 i Alina Boszczuk z czasem 1:22:57 zwyciężyli w jubileuszowym V ARYZTA Półmaratonie Strzegom. Miejsca na podium wśród mężczyzn uzupełnili Bartosz Feifer /Wolsztyn/ i Marcin Wach /Biegowa Świdnica/, a wśród kobiet Justyna Kostrzewska /Adidas Runners Warszawa/ i Magdalena Bednarczyk /Strzegomska Dwunastka/.

W ramach półmaratonu rozegrano również dodatkowe biegi dla dzieci i dorosłych. „Bieg Piekarza” na dystansie 11,5 km wygrał Jan Kaczor z Wałbrzycha, a wśród kobiet - Angelika Czarnecka ze Świebodzic. Łącznie na obu dystansach wystartowało 261 uczestników. W „Biegu Ciasteczkowym” dla dzieci wzięło udział 140 uczestników. Każde dziecko otrzymało na mecie medal – taki sam jak dorośli oraz koronę finiszera. Podsumowując sobotnie święto biegania w „Granitowym Sercu Polski” - we wszystkich biegach wystartowało 401 uczestników! Sięgając w archiwalne statystyki możemy z radością poinformować, że jest to rekord frekwencji ARYZTA Półmaratonu Strzegom i biegów towarzyszących!

Link wyniki - https://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2022/3574-5-aryzta-polmaraton-strzegom-8-10-2022-strzegom.html

Zwycięzcy klasyfikacji generalnych oraz kategorii wiekowych otrzymali okolicznościowe trofea oraz nagrody finansowe. Pula wszystkich nagród finansowych wyniosła w tym roku
15 950 zł, co jest znaczącą kwotą dla tak młodego stażem biegu.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcyjne pakiety startowe, możliwość rywalizacji na atestowanej trasie, okolicznościowy medal z usługą grawerowania, a także pyszny posiłek. Podczas biegu funkcjonowało miasteczko biegowe, gdzie uczestnicy i licznie zgromadzeni kibice mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a w szczególności przez Fundację Ronalda McDonalda.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group