Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Trudne decyzje są koniecznością – burmistrz Świebodzic odwołał swoich zastępców

Środa, 7 grudnia 2011, 10:57
Aktualizacja: 15:23
Autor: red
REGION, Świebodzice: Trudne decyzje są koniecznością – burmistrz Świebodzic odwołał swoich zastępców
Fot. red
Za tydzień Rada Miejska Świebodzic zajmie się budżetem gminy na 2012 rok. Już dziś wiadomo, że będzie to budżet oszczędności i ograniczania kosztów funkcjonowania samorządu. Oszczędności są konieczne, by móc w pełni realizować zadania ustawowe, a jednocześnie nie rezygnować z tak oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

Pierwsze kroki związane z ograniczeniem kosztów administracyjnych już zostały podjęte. We wtorek, 6 grudnia, burmistrz Bogdan Kożuchowicz odwołał z funkcji obu swoich zastępców: Ireneusza Zyskę i Zbigniewa Opalińskiego.
- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ciężki rok przed nami, ograniczanie wydatków i cięcia kosztów funkcjonowania zarówno jednostek budżetowych jak i podmiotów prywatnych są nieodwołalne – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Podjąłem tę niewątpliwie trudną decyzję wyłącznie ze względów ekonomicznych. Aby było to jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców miasta, oszczędności rozpocząłem od administracji.

Dotychczasowe obowiązki obu zastępców przejmie burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz szefowie kluczowych wydziałów magistratu. Dalsze cięcia w obszarze administracji samorządu nie są wykluczone.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group