Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa 7. Festiwal Reżyserii Filmowej

Wtorek, 3 czerwca 2014, 14:15
Aktualizacja: 14:17
Autor: red.
Świdnica: Trwa 7. Festiwal Reżyserii Filmowej
Fot. użyczone
Reżyser Bodo Kox i aktorka Magdalena Różańska są bohaterami trzeciego dnia 7. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. We wtorek świdnickiej publiczności dwukrotnie prezentowany jest obraz Bodo Koxa „Dziewczyna z szafy", w którym Magdalena Różańska zagrała jedną z trzech głównych postaci.

Artyści spotykają się również z widzami. Film „dziewczyna z szafy" bierze udział w tegorocznym konkursie(Kryształowy Dzik), w którym o miano najlepszego reżysera poza Bodo Koxem walczą Ryszard Bugajski („Układ zamknięty"), Paweł Pawlikowski („Ida"), Tadeusz Król („Ostatnie piętro") i Maciej Pieprzyca („Chce się żyć").

Festiwal Reżyserii Filmowej potrwa do piątku. Widzowie zobaczą około 60 obrazów. W poniedziałek w Cinema 3D pokazane zostały: „Lawa", której towarzyszyło spotkanie z Arturem Żmijewskim,„ Zelig", „Salvador", „Goldginger", „New York, New York", „Purpurowa róża z Kairu" oraz „Karate po Polsku" połączone ze spotkaniem z reż. Wojciechem Wójcikiem oraz aktorką Dorotą Kamińską.

Świdnicka publiczność zobaczyła również konkursowy film „Ida" Pawła Pawlikowskiego, a także miała okazję do rozmowy z reżyserem obrazu. W Teatrze Miejskim z kolei odbyły się dwa przedstawienia w wykonaniu Anny Samusionek „Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i Telimeny", a wieczorem w hotelu Fado publiczność spotkała się ze
scenarzystą i pisarzem Cezarym Harasimowiczem, który zaprezentował swoją najnowszą powieść „Święty chaos". Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group