Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1082
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwa budowa osiedla

Poniedziałek, 6 lutego 2023, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Strzegom: Trwa budowa osiedla
Fot. UM Strzegom
Trwa budowa strzegomskiego osiedla domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Od strony ul. Konopnickiej budowa wygląda, jakby już niebawem miała się zakończyć.

Z uwagi jednak na okres zimowy prace na budowie uległy spowolnieniu. Utrudnione są roboty wykończeniowe i elewacyjne. Obecnie trwają prace brukarskie wewnątrz osiedla od strony toru kolejowego, ponadto schody stalowe wejściowe do mieszkań są wyposażane w stopnie drewniane i podesty.

Wewnątrz mieszkań sukcesywnie trwa tak zwany biały montaż, czyli montowane są urządzenia sanitarne. W lokalach, gdzie uruchomiono już ogrzewanie trwają prace związane z układaniem paneli i malowaniem. Zakończenie budowy osiedla spodziewane jest na przełomie kwietnia i maja br. Później nastąpi procedura przekazania mieszkań do użytkowania.

Zadanie jest dofinansowane na poziomie ok. 12 mln zł przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 15 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group