Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa I Festiwal Gier i Rozrywki Game Days

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 31 maja 2015, 17:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 7:41
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W ten weekend na Zamku Książ odbywa się I edycja festiwalu przygotowanego z myślą o młodszych i starszych graczach – zarówno tych preferujących rozgrywki komputerowe, jak i fanów gier planszowych czy karcianek.

W przeciągu dwóch dni odwiedzający Perłę Dolnego Śląska mogą uczestniczyć w wielu zróżnicowanych wydarzeniach. Klub fanów gier bitewnych Twierdza Wrocław zaprosił wszystkich chętnych do udziału w rozgrywkach, odbywających się na makietach pól bitewnych. Do Książa zawitało również polskie centrum gry Warcraft – WoWCenter.pl – dzięki którym gracze mogą zmierzyć się w grze „Hearthstone: Heroes of Warcraft”. Wałbrzyską twierdzę odwiedziła również ekipa z HotSCenter.pl, prezentując przedpremierowo najnowszą drużynową bijatykę firmy Blizzard – „Heroes of the Storm”

Dodatkowym smaczkiem I Festiwalu Gier i Rozrywki Game Days jest Wystawa Komputerów, zaprezentowana dzięki uprzejmości Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, które mieści się w Katowicach. Dorośli mogą się cofnąć do czasów swojego dzieciństwa lub lat młodzieńczych, zaś najmłodsi najpewniej po raz pierwszy zobaczyli na własne oczy takie klasyki gatunku jak komputery Commodore, Amiga czy Atari. Nie mogło zabraknąć również pierwszych maszyn firmy Apple, dawnych konsol oraz maszyn typu Arcade.

Festiwalowi towarzyszą również liczne konkursy i turnieje. Zarówno początkujący jak i zaawansowani gracze mogą stanąć w szranki i zagrać w wiele przeróżnych konsolowych, karcianych, planszowych i komputerowych gier. Dla najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Nie zabrakło również animacji i zajęć na wolnym powietrzu, w tym puszczania ogromnych baniek mydlanych oraz strzelania w łuku.

Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w wielu wykładach i panelach, które odbywają się w sali kinowej Zamku Książ. Wykładowcy oraz prowadzący panele przybliżają festiwalowiczom m.in. historię firmy Apple, świat „Warcrafta”, sekrety strategii gier bitewnych czy początki powstawania pierwszej odsłony „Wiedźmina”.

Również fani sagi „Star Wars” znajdą coś dla siebie. W Sali Maksymiliana zorganizowano dużą ekspozycję kolekcji modeli statków kosmicznych, postaci filmowych oraz uzbrojenia a wszystko to związane było z kultowymi „Gwiezdnymi Wojnami”, które fascynują co raz to nowsze pokolenia.

Wśród gości Game Days oprócz graczy, cosplayerów (z ang. costume playing – osób, które wcielają się w swoje ulubione fikcyjne postacie, najczęściej odtwarzając ich stroje i wygląd, przywiązując niezwykłą wagę do wszystkich detali, często włączając w to sposób poruszania się czy ton głosu danego bohatera) i zwykłych uczestników festiwalu, są też m.in. eksperci w dziedzinie mitologii „Warcrafta” oraz Ryszard „Rysław” Chojnowski – tłumacz wielu kultowych tytułów oraz kierownik produkcji pierwszej gry z serii przygód Geralta, czyli „Wiedźmina”.

Organizatorzy zapraszają dzisiaj do Zamku Książ na drugi dzień I Festiwal Gier i Rozrywki Game Days.
Obszerna fotorelacja z I Festiwalu Gier i Rozrywki Game Days: TUTAJ

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group