Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwa kolejny etap budowy sieci wodociągowej przy ul. Parkowej

Poniedziałek, 23 maja 2016, 6:40
Aktualizacja: 7:37
Autor: opr. red.
Żarów: Trwa kolejny etap budowy sieci wodociągowej przy ul. Parkowej
Fot. www.um.zarow.pl
Powoli kończą się już prace przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej przy ulicy Parkowej w Żarowie. Sieć wodociągowa na tym odcinku została już położona i w tej chwili żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który realizuje tę inwestycję będzie przyłączał budynki do wody.

- To było trudne przedsięwzięcie, ponieważ po raz pierwszy pracowaliśmy przy budowie sieci kanalizacyjnej w takim zakresie. Wszystkie prace były nadzorowane przez geodetę, dlatego mamy pewność, że zostały prawidłowe zrealizowane. Wodociąg został już położony, jesteśmy już także po przeprowadzonych badaniach wody i w tej chwili rozpocznie się proces podłączenia budynków do ujęcia wody. Przed nami jeszcze kolejne prace przy budowie sieci kanalizacyjnej już na tym łatwiejszym odcinku. Jeśli nie będzie żadnych awarii i pogoda na to pozwoli budowa sieci przy ul. Parkowej powinna zakończyć się w pierwszej połowie czerwca. Inwestycja pochłonie ponad 300 tysięcy złotych - wyjaśnia Waldemar Baranowski prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Tuż po zakończeniu prac w Żarowie, w pierwszej kolejności rozpocznie się przebudowa awaryjnych sieci przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach. Będzie to kolejna inwestycja, którą realizować będzie żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. - Przebudowa awaryjnych sieci w Mrowinach to kolejne zadanie, które wymaga natychmiastowej realizacji. Ale nie tylko. Jesteśmy już także po zakończonych przetargach na przebudowę stacji uzdatniania wody, gdzie będzie wymieniana cała automatyka układu pompowego. Usprawni to pracę całego układu sieci wodociągowej, ponieważ ciśnienie i produkcja wody będą automatyczne kontrolowane przez specjalne procesory - dopowiada prezes Waldemar Baranowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group