Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1114
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwa przebudowa Kraszowickiej

Czwartek, 28 marca 2024, 13:16
Autor: red
Świdnica: Trwa przebudowa Kraszowickiej
Fot. UM Świdnica
Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło prace związane z układaniem kanalizacji sanitarnej, na finiszu jest układanie sieci wodnej. Rozpoczęły się już także prace elektryczne dotyczące budowy sieci oświetlenia ulicznego. Wykonywane są warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnię ciągu pieszo–rowerowego, ustawiane są krawężniki.

Ulica Kraszowicka przez połączenie z ulicą Bystrzycką wyprowadza ruch pojazdów z uprzemysłowionego rejonu miasta w kierunkach na Dzierżoniów (w tym do Specjalnej Strefy Ekonomicznej) i Zagórze Śląskie. Realizacja zadania ma na celu usprawnienie tych połączeń, poprzez stworzenie ciągu komunikacyjnego o podniesionych parametrach użytkowych i zwiększonej przepustowości. Droga zapewnia także jedyny dostęp do terenów przyległych, przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe.

Prace realizuje wyłoniona w przetargu firma HYPMAR Hypta Mariusz. Ich koszt to ponad 7 milionów złotych. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację tego zadania Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 50%. Planowany termin zakończenia przebudowy to koniec listopada 2024 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group